https://www.facebook.com/SP2wZelowie/


Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Pedagog szkolny p. Patrycja Gębarowska służy pomocą wszystkim potrzebującym i pełni dyżur telefoniczny w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10.00 - 11.00  tel: 792908546

oraz p. Katarzyna Wolska czwartek 10.00 - 11.00, piątek 10.00 - 12.00  tel: 695926540


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie - porady psychologa pod numerem telefonu 501824154 codziennie w godz. 8.00 - 15.00


    30 kwietnia społeczność Dwójki uczciła Święto Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. W części oficjalnej występujący przypomnieli, jak wielką wartość stanowią słowa: Ojczyzna, Polska, Naród. To właśnie święta narodowe zmuszają nas do refleksji o tych jakże istotnych sprawach.
Zgromadzeni dowiedzieli się, czym jest i jak ważną rolę odgrywa konstytucja w funkcjonowaniu każdego państwa. To ona zapewnia demokratyczny byt. Występujący przypomnieli też krótką historię powstania pierwszej Ustawy Rządowej. W treści o charakterze informacyjnym zostały wplecione utwory poetyckie oraz muzyczne. Dekoracja utrzymana w narodowych barwach dodawała uroczystości patosu i podniosłości. Pięknie prezentowała się również społeczność szkolna w biało-czerwonych kotylionach. Szkoła włączyła się również w główne obchody 228. rocznicy uchwalenia konstytucji, które miały miejsce 3 maja 2019r. w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Zelowie.

 


Dodatkowe informacje