1 września 2014 r. zabrzmiał dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2014/2015.
O godz. 9:00 wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 powitała Pani Dyrektor. W przemówieniu krótko przedstawiła, co czeka nauczycieli i uczniów w nadchodzącym roku szkolnym. Później podziękowała tym wszystkim, którzy podczas wakacji w szczególny sposób zaangażowali się w pracę na rzecz naszej placówki. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrz Zelowa - p. Grzegorz Lorek, Sekretarz Gminy - p. Agnieszka Mysłowska, Proboszcz parafii rzymsko-katolickiej - ks. Jacek Ambroszczyk oraz Pastor parafii ewangelicko-reformowanej – Tomasz Pieczko. W krótkich wystąpieniach przekonywali o korzyściach, jakie płyną z wysiłku włożonego w zdobywanie wiedzy. Nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki w postaci tortu dla tych, którzy pierwszy raz przekroczyli mury szkoły.<br> Po uroczystości wszyscy zgromadzeni uczniowie udali się z wychowawcami do swych sal, aby zapoznać z planem zajęć. I tak oto rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, który przyniesie nowe doświadczenia, wrażenia oraz przeciwności, z którymi trzeba będzie się zmierzyć.

 

W czwartek, 4 września po raz drugi włączyliśmy się do akcji Prezydenta RP Narodowe Czytanie. W tym roku była to „Trylogia”. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas 4-6. Fragmenty „Potopu” – Obrona Jasnej Góry, uczniom starszym czytali: panie dyrektorki – Anna Bodnar i Agata Twardowska oraz panie: Grażyna Mik, Renata Zochniak i Marlena Żurek. Wprowadzeniem do czytania była prezentacja przygotowana przez Joannę Grzankę dotycząca wojny polsko-szwedzkiej 1655-60 oraz sylwetki autora „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Dla uczniów klas czwartych, oprócz prezentacji najważniejszych faktów z życia i twórczości pisarza przygotowaliśmy do czytania dwa mało znane utwory: „Sabałową bajkę” i „Legendę żeglarską”. Każdy z uczniów otrzymał również do uporządkowania i umieszczenia w zeszycie do języka polskiego kalendarium życia i twórczości autora „Trylogii”. Z kancelarii Prezydenta otrzymaliśmy również pamiątkowy stempel, którym opatrzyliśmy czytane książki oraz zeszyty uczniów uczestniczących w zajęciach.

 

 

W dniu 19 września uczniowie naszej szkoły wystartowali w wojewódzkich zawodach zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się Kleszczowie. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, biegi na 60, 200, 600 i 1000 metrów oraz sztafeta szwedzka.
Największym sukcesem może pochwalić się Jakub Wrzesiak, który w biegu na 1000 metrów nie miał sobie równych i tym samym zdobył złoty medal. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Karbowniczak w biegu na 600 metrów. Srebro również zdobyła nasza sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie: Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek i Kalina Maciaszczyk.
Miejsca naszych uczniów:
Jakub Wrzesiak – 1 miejsce w biegu na 1000 metrów;
Martyna Karbowniczak – 2 miejsce w biegu na 600 metrów;
Marta Werner - 4 miejsce w biegu na 600 metrów;
Justyna Pelian – 4 miejsce w skoku w dal;
Aniela Stolarek - 5 miejsce w skoku w dal;
Weronika Wojtala – 5 miejsce w rzucie piłeczką palantową;
Kacper Dutkowski – 5 miejsce w biegu na 200 metrów;
Tobiasz Matysiak – 5 miejsce w biegu na 1000 metrów;
Zuzanna Martyniak - 6 miejsce w rzucie piłeczką palantową;
Alan Aleksandrowicz – 6 miejsce w biegu na 60 metrów;
Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek i Kalina Maciaszczyk – 2 miejsce w sztafecie szwedzkiej;
Eryk Liwiński, Jakub Wrzesiak, Tobiasz Matysiak, Alan Aleksandrowicz – 5 miejsce w sztafecie szwedzkiej.
W zawodach startowali:
Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek, Kalina Maciaszczyk, Marta Werner, Weronika Kazimierczak, Zuzanna Adamczyk, Wiktoria Janowska, Zuzanna Martyniak, Weronika Wojtala, Paulina Majewska, Jakub Wrzesiak, Tobiasz Matysiak, Alan Aleksandrowicz, Dominik Dobroszek, Kacper Dutkowski, Wiktor Maciejewski, Adam Badziak, Mariusz Malinowski, Dawid Grzebielucha i Eryk Liwiński.
Gratulujemy udanego startu!!!

 

22 września 2014 r. nad Zalewem „Patyki” w Zelowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Pięciu najlepszych zawodników i zawodniczek uzyskało awans do zawodów wojewódzkich, gdzie reprezentować będą powiat bełchatowski.
W zawodach wystartowało 19 naszych uczniów, którzy mieli do pokonania dystans 1000 metrów. Nasi zawodnicy znakomicie pobiegli i aż piątka wywalczyła awans na zwody wojewódzkie!!!
 Awans uzyskali: Martyna Karbowniczak (1 miejsce), Marta Werner (2 miejsce), Kalina Maciaszczyk (4 miejsce), Justyna Pelian (5 miejsce) oraz Jakub Wrzesiak (1 miejsce).
Miejsca naszych uczniów w pierwszej dziesiątce:
Dziewczęta -  Karbowniczak Martyna (1), Werner Marta (2), Maciaszczyk Kalina (4),  Pelian Justyna (5), Majewska Paulina (9).
Chłopcy – Wrzesiak Jakub (1), Liwiński Eryk (8).
W zawodach również wystartowali:
Stolarek Aniela, Kazimierczak Weronika, Woźniak Wiktoria, Janowska Wiktoria, Adamczyk Zuzanna, Maciejewski Wiktor, Szefler Bartosz, Matysiak Tobiasz, Aleksandrowicz Alan, Dobroszek Dominik, Grzebielucha Dawid, Trojanowski Piotr.
Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom świetnego występu!!!

 

                                                                                
10 września dzieci z klas I - VI wzięły udział w projekcie artystyczno-ekologicznym "Kolorowa Lokomotywa". W ruinach zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbyły się warsztaty fotograficzne, plastyczne oraz kolażu. Po zwiedzeniu kościółka św. Idziego oraz zamku uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsza uczestniczyła w warsztatach fotograficznych, zostały im rozdane aparaty fotograficzne i pod okiem dwóch profesjonalnych fotografów mogli zaznajomić się z tajnikami fotografii. Druga grupa miała możliwość wykonania swojego własnego obrazu na płótnie, natomiast trzecia, tworzyła kolaże z tego, co znaleźli na łące lub w ruinach zamku.

 

 


12 września dzieci uczestniczące w projekcie "Kolorowej Lokomotywy" wyjechały do Łagiewnik pod Łodzią. Znajduje się tam Centrum Zarządzania Szlakiem, w pobliżu którego położone są ośrodki jazdy konnej. Na terenie ośrodka dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza z nich pojechała do najbliższego ośrodka jazdy konnej, gdzie miała możliwość przejechania się na koniu westernowym o imieniu "Chica" (z hiszp. dziewczyna). Druga grupa natomiast zagrała w grę terenową, po której dzieci otrzymały nagrody. Dzięki odbytym wycieczkom uczestnicy świetnie się bawili, a poza tym mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.


    15 września 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych z panem policjantem.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Spotkanie ,,okraszone,, zostało ciekawostkami z pracy policji.
Na zakończenie dzieci miały okazję, pod okiem pana policjanta wzorowo przejść po pasach na drugą stronę ulicy.


Zgodnie ze zwyczajem 30 września obchodzimy w  naszej szkole DZIEŃ CHŁOPAKA. Wszyscy chłopcy otrzymali od swoich koleżanek z klas drobne upominki. Samorząd uczniowski ogłosił wyniki konkursu na „Najsympatyczniejszego chłopca w klasie” oto jego zwycięzcy:

I a -  Szczepański Mateusz

I b - Łabęcki Kacper

II a - Gołuch Adrian

II b - Dreczko Bartosz

III a - Gral Nikodem

III b - Glicner Gustaw

IV a - Goździewicz Szymon

IV b - Chrzanowski Bartłomiej

Va - Gołuch Konrad

VI a - Cichoński Tymoteusz

VI b - Szefler Bartosz

Dodatkowo po zajęciach lekcyjnych zorganizowana została dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka, na której wszyscy doskonale się bawili.



Czym jest przyjaźń, na czym polega, co łączy przyjaciół? Odpowiedzi na te i inne pytania ukryły się w spektaklu profilaktycznym pt. „Prawdziwy skarb”. Krakowscy aktorzy , których gościliśmy w szkole  starali się przybliżyć naszym uczniom wartości, jakie kryje w sobie przyjaźń.  Humorystycznie i barwnie pokazane przygody  bohaterów spektaklu  przypomniały wszystkim , że inny nie znaczy gorszy, że o wartości człowieka stanowią  jego cechy, postępowanie a nie wygląd zewnętrzny. Widzowie bezbłędnie odszyfrowali myśl  przewodnią spektaklu - Przyjaźń to największy skarb.


 4 października „Kolorowa Lokomotywa” zatrzymała się na przystanku – FINAŁ. W Łódzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu, w którym brały udział dzieci z województwa łódzkiego. Podczas finału zostały ogłoszone wyniki konkursów.
Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły:

KONKURS FOTOGRAFICZNY „NATURA OCZAMI DZIECKA”:
II miejsce: PAULINA PIORUN „Do góry nogami”(kl. VIb)
Wyróżnienie: ZOFIA BERBELSKA  (kl. VIa)

KONKURS PLASTYCZNY „NA ZIELONYM SZLAKU”:
Wyróżnienie: WIKTORIA KURCZEWSKA (kl. IVa)

KONKURS SZTUKI LUDOWEJ I RĘKODZIEŁA
„SZTUKA BLISKA NATURZE”:
 II miejsce: JULITA KĘPIŃSKA (kl. IIIa) „Wiosenny wianek”
III miejsce: ALEKSANDRA SKWAREK „Poranny budzik” (kl. IVb)
Wyróżnienie: ALEKSANDRA PRZYBYLSKA (kl. IIa)
                     ANNA CHĘCIŃSKA (kl. IIa)

GRATULUJEMY!

 


Dodatkowe informacje