W czwartek, 4 września po raz drugi włączyliśmy się do akcji Prezydenta RP Narodowe Czytanie. W tym roku była to „Trylogia”. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów klas 4-6. Fragmenty „Potopu” – Obrona Jasnej Góry, uczniom starszym czytali: panie dyrektorki – Anna Bodnar i Agata Twardowska oraz panie: Grażyna Mik, Renata Zochniak i Marlena Żurek. Wprowadzeniem do czytania była prezentacja przygotowana przez Joannę Grzankę dotycząca wojny polsko-szwedzkiej 1655-60 oraz sylwetki autora „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Dla uczniów klas czwartych, oprócz prezentacji najważniejszych faktów z życia i twórczości pisarza przygotowaliśmy do czytania dwa mało znane utwory: „Sabałową bajkę” i „Legendę żeglarską”. Każdy z uczniów otrzymał również do uporządkowania i umieszczenia w zeszycie do języka polskiego kalendarium życia i twórczości autora „Trylogii”. Z kancelarii Prezydenta otrzymaliśmy również pamiątkowy stempel, którym opatrzyliśmy czytane książki oraz zeszyty uczniów uczestniczących w zajęciach.

 

 

Dodatkowe informacje