W dniu 19 września uczniowie naszej szkoły wystartowali w wojewódzkich zawodach zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się Kleszczowie. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, biegi na 60, 200, 600 i 1000 metrów oraz sztafeta szwedzka.
Największym sukcesem może pochwalić się Jakub Wrzesiak, który w biegu na 1000 metrów nie miał sobie równych i tym samym zdobył złoty medal. Drugie miejsce wywalczyła Martyna Karbowniczak w biegu na 600 metrów. Srebro również zdobyła nasza sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie: Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek i Kalina Maciaszczyk.
Miejsca naszych uczniów:
Jakub Wrzesiak – 1 miejsce w biegu na 1000 metrów;
Martyna Karbowniczak – 2 miejsce w biegu na 600 metrów;
Marta Werner - 4 miejsce w biegu na 600 metrów;
Justyna Pelian – 4 miejsce w skoku w dal;
Aniela Stolarek - 5 miejsce w skoku w dal;
Weronika Wojtala – 5 miejsce w rzucie piłeczką palantową;
Kacper Dutkowski – 5 miejsce w biegu na 200 metrów;
Tobiasz Matysiak – 5 miejsce w biegu na 1000 metrów;
Zuzanna Martyniak - 6 miejsce w rzucie piłeczką palantową;
Alan Aleksandrowicz – 6 miejsce w biegu na 60 metrów;
Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek i Kalina Maciaszczyk – 2 miejsce w sztafecie szwedzkiej;
Eryk Liwiński, Jakub Wrzesiak, Tobiasz Matysiak, Alan Aleksandrowicz – 5 miejsce w sztafecie szwedzkiej.
W zawodach startowali:
Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek, Kalina Maciaszczyk, Marta Werner, Weronika Kazimierczak, Zuzanna Adamczyk, Wiktoria Janowska, Zuzanna Martyniak, Weronika Wojtala, Paulina Majewska, Jakub Wrzesiak, Tobiasz Matysiak, Alan Aleksandrowicz, Dominik Dobroszek, Kacper Dutkowski, Wiktor Maciejewski, Adam Badziak, Mariusz Malinowski, Dawid Grzebielucha i Eryk Liwiński.
Gratulujemy udanego startu!!!

 

Dodatkowe informacje