21 kwietnia 2022 r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Woj. Łódzkiego w Biegach Przełajowych.

Szkołę Podstawową nr 2 w Zelowie reprezentowało dziesięciu zawodników, którzy startowali w poszczególnych rocznikach w biegach na 600 m., 800 m. oraz 1000 m. Byli to: Ewa Niewieczerzał, Błażej Światłowski, Nikodem Tosik, Grzegorz Burasiewicz, Miłosz Wojajczyk, Kuba Światłowski, Przemysław Pospiszył, Jakub Pospiszył, Antoni Ambrozik, Szymon Przerywacz. Uczniowie biegali w trudnych deszczowych warunkach. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Każdy zawodnik pokonał przypisany mu dystans na miarę swoich możliwości. Błażej Światłowski w biegu na 800 m. wywalczył I miejsce zdobywając Mistrzostwo Województwa. Kuba Światłowski zajął IV w biegu na 1000 m. Na tym samym dystansie XII miejsce wybiegał Jakub Pospiszył, natomiast XVI miejsce Szymon Przerywacz. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.