W dniu 22 czerwca ramach programu „Trzymaj formę” uczniowie klas VI i V uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką Panią Krystyna Papugą. Pani pielęgniarka bardzo ciekawie przedstawiła uczniom zasady zdrowego odżywiania. Zwróciła uwagę na konieczność spożywania śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, którego brak przyczynia się do zmęczenia, czy gorszych wyników w nauce. Przypomniała o spożywaniu warzyw i owoców jako źródła witamin, którego potrzebuje młody organizm. Ponadto zwróciła uwagę na regularność spożywania posiłków, których powinno być pięć dzienne  i na nieprzejadanie się, szczególnie słodyczami. Na koniec wspólnie z uczestnikami spotkania obliczała wskaźnik BMI czyli współczynnik pozwalający obliczyć, czy proporcje masy ciała w stosunku do wzrostu są właściwe. Nasi uczniowie aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

{gallery}rs_14_15/pielegniarka{/gallery}