W trakcie wakacji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w
„Kolorowej Lokomotywie na zielonym szlaku 2015” – projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury we współpracy z Domem Kultury w Zelowie.

Zadaniem projektu było edukowanie i pobudzanie w młodych ludziach potrzeby zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony przyrody, wykształcenie postaw ekologicznych i pobudzenie w odbiorcach indywidualnej odpowiedzialność za stan środowiska.
Wielką atrakcją dla uczestników były wycieczki autokarowe: do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach fotograficznych, malarskich i rzeźbiarskich. Kolejna wycieczka odbyła się do łódzkiego Zoo i Lasu Łagiewnickiego. Zarówno w ogrodzie zoologicznym, jak i w lesie łagiewnickim uczestnicy wzięli udział w grach terenowych „Bioróżnorodność fauny i flory” – ukierunkowanej na informację i kontakt ze zwierzętami i roślinami zagrożonymi wyginięciem. Kolejną atrakcją były warsztaty rękodzieła w Domu Kultury w Zelowie. Pod okiem twórców ludowych wszyscy mieli okazję stworzyć prawdziwe dzieła rzeźbiarskie, papierowe i wiklinowe. Udział w „Kolorowej Lokomotywie” będzie inspiracją do rozwijania zainteresowań artystycznych i zgłębiania wiedzy w zakresie ochrony przyrody.

{gallery}rs_15_16/lokomotywa{/gallery}