W tym roku byliśmy we Władysławowie. Podróż nad morze szybko minęła, bo po drodze zatrzymaliśmy się w Kłodawie, gdzie zwiedziliśmy Kopalnię Soli. Jeszcze pierwszego popołudnia, zaraz po zakwaterowaniu, poszliśmy przywitać się z Morzem Bałtyckim. Atrakcją drugiego dnia był Półwysep Helski. Bardzo podobało nam się fokarium, które jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. W środę wybraliśmy się do Ocean Parku we Władysławowie, następnie powędrowaliśmy do portu, gdzie czekał na nas statek „Brzydkie Kaczątko”. Po rejsie, brzegiem morza wróciliśmy do pensjonatu. Po obiedzie odwiedziliśmy pracownię bursztynu, a wieczorem podziwialiśmy występ Kapeli Kaszubskiej. Czwartek spędziliśmy w Gdańsku, tam widzieliśmy dawny plac handlowy - Długi Targ z Dworem Artusa, fontanną Neptuna i Zieloną Bramą, kościół Mariacki, Stare Miasto z Wielkim Młynem. Po spacerze pojechaliśmy do Edu Parku na zajęcia edukacyjne „Tajemnice Bałtyku”. Po kolacji odbyło się ognisko. W piątkowy poranek wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu. Po drodze został nam ostatni punkt wycieczki – Planetarium w Toruniu, gdzie obejrzeliśmy seans „Mój Kumpel Niko”, a potem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.


Dodatkowe informacje