W sobotę, 10 kwietnia odbył się finał XII Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami „Żuraw”. Uczestniczyło w nim dwunastu uczniów z naszej szkoły, w dwóch kategoriach wiekowych: Młodzicy – klasy 3-5 oraz Juniorzy – 6-8.

Zadania finałowe, który został rozegrany w sposób zdalny, obejmowały wykonanie modelu domku dla króla żurawi oraz czterech (niełatwych) zadań matematycznych. Organizatorzy oceniali wykonanie modeli na podstawie nadesłanych zdjęć oraz rozwiązania zadań tylko na podstawie nadesłanych odpowiedzi.

W kategorii Młodzicy dobrze poradzili sobie: 5. miejsce – Natalia Nawrocka (4a), Jan Jersak (4b) oraz Igor Wąsek (4a).

W kategorii Juniorzy dobrze wypadli: 4. miejsce – Bartosz Dreczko (8b), Wiktoria Jersak (6c), Adrianna Kowalska (6c),  Marta Małasiewicz (8a), Aneta Paziewicz (8b), Julia Urbaniak (6c), Judyta Zaręba (7b).

Najlepiej z zadaniami poradziły sobie: Karolina Piorun (8a), która zajęła 2. miejsce oraz Wiktoria Zielińska (8b), która zajęła 3. miejsce w kategorii Juniorzy. Bardzo gratulujemy i oczekujemy na dyplomy i nagrody.