W dniu 22 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie odbył się szkolny festyn pt. „Bezpieczni na wakacjach. Kilka dobrych rad, nim w wakacje ruszysz w świat”. Organizatorami imprezy byli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Aby przypomnieć koleżankom i kolegom, jak bezpiecznie, ale i przyjemnie korzystać z uroków lata, przygotowali kilka stanowisk tematycznie związanych z bezpiecznym wypoczynkiem. Na boisku szkolnym w cieniu ogromnego dębu można było przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przećwiczyć pakowanie wakacyjnego plecaka, poznać elementy prawidłowego wyposażenia roweru, sprawdzić się w konkursie wiedzowym. Dużo emocji dostarczyło odwiedzającym stanowisko pt. „W co się bawić?”, na którym Ania i Anita  z kl. VIIb prezentowały ciekawe propozycje bezpiecznych zabaw na wakacyjne dni. Organizatorzy festynu mają nadzieję, że utrwalone wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa będą gwarancją radosnego i spokojnego letniego wypoczynku.

{gallery}rs_20_21/bezpieczni_w_wakacje{/gallery}