Już 20 lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie działa organizacja pozarządowa, jaką jest Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka”. Realizacja zadań Klubu możliwa jest dzięki środkom finansowym pozyskiwanym od organu prowadzącego, czyli Urzędu Miasta i Gminy Zelów oraz ofiarności wielu sponsorów. Za otrzymywane fundusze zarząd UKS „Dwójka” serdecznie dziękuje. W przeciągu tych lat zarząd Klubu zorganizował szereg projektów, zajęć wakacyjnych, imprez i zawodów  sportowych na szczeblu gminnym i powiatowym. Najbardziej prestiżowym działaniem jest  przygotowanie i przeprowadzenie corocznego Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie. Poprzez podjęte działania zarząd UKS „Dwójka” przyczynia się do osiągnięcia wysokiego poziomu zdolności i umiejętności sportowych u dzieci w wieku szkolnym. Zapewnia również możliwość zdobywania czołowych miejsc na zawodach sportowych przez uczniów naszej szkoły. Założeniem Klubu jest także zapewnienie bezpiecznych form spędzania czasu wolnego od zajęć lekcyjnych. Przez organizację zawodów sportowych wzbogaca „życie sportowe” w gminie Zelów. Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie pracując na rzecz Klubu propagują idee wolontariatu. Uczniowie uczestniczący w działaniach UKS–u podnoszą swój poziom sprawności fizycznej oraz doznają poczucia sportowej satysfakcji i uznania. Poszerzają swą wiedzę na temat zasad sędziowania, kulturalnego kibicowania, rywalizacji w duchu fair – play, czy czynnego spędzania czasu wolnego. Nasi sportowcy dobrze wiedzą, że „Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu” – Napoleon Bonaparte.

{gallery}rs_21_22/jubileusz{/gallery}