3 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami integracyjnymi, mieliśmy zaszczyt gościć naszych przyjaciół ze „Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych”

Ten wyjątkowy dzień był idealną okazją do realizacji projektu w programie „Działaj lokalnie” pod tytułem: ” W poszukiwaniu zaginionych wartości, opowieść o wybitnych ludziach”.

Nadrzędnym celem projektu jest przeciwdziałanie skutkom pandemii i utrwalanie więzi międzypokoleniowej. Uważamy, że jest to bardzo ważne zarówno dla odbiorców projektu, jak i dla jego realizatorów.

Realizatorami projektu są uczniowie klas 2-8 i nauczyciele z naszej szkoły, w której uczy się grupa dzieci ze specjalnymi potrzebami. W naszej placówce w sposób szczególny dbamy, aby dzieci w szkole czuły się akceptowane i bezpieczne. Dlatego ta troska w naturalny sposób przenosi się na osoby starsze, niepełnosprawne i o szczególnych potrzebach.

Z okazji „Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych” warto porozmawiać z dziećmi na temat osób, które coraz częściej spotykamy na naszej drodze. Niepełnosprawność, nie jest już tabu. Można, a nawet trzeba o niej mówić, by uświadomić młodym pokoleniom, jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i niesienie pomocy tym, z którymi los nie obszedł się łaskawie.

{gallery}rs_21_22/dzien_niepelnosprawnych{/gallery}