W czwartkowe popołudnie, 9 grudnia w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie realizujące projekt „W poszukiwaniu zagubionych wartości – opowieści o wybitnych ludziach”. Jest to projekt w ramach grantu „Działaj Lokalnie” we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Razem”. Tym razem na spotkanie przygotowane z uczniami klas 2-8 zaprosiliśmy osoby z zelowskiego oddziału Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Na kilku prezentowaliśmy zajęcia, na których pokazaliśmy sylwetki wybitnych Polaków.

W czasie tego spotkania przypomnieliśmy postać Fryderyka Chopina – oglądając wywiad z nim, słuchając muzyki oraz czytając jego biografię przygotowaną w formie komiksu po angielsku i polsku. Na kolejnych stacjach nasi goście spotykali jeszcze Mikołaja Kopernika – komiks, Kazimierza Górskiego – na zajęciach sportowych, Juliana Tuwima – w czasie spotkania literackiego oraz Marię Skłodowską-Curie – na stacji origami.

Naszym gościom dziękujemy za przybycie, stworzenie bardzo miłej i serdecznej atmosfery.

{gallery}rs_21_22/dzialaj_lokalnie{/gallery}