W tym roku szkolnym nasi pierwszoklasiści wzięli udział po raz drugi w kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, która została przygotowana dla uczniów stawiających pierwsze kroki w nauce czytania. Kampania realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Każdy „pierwszak” otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

Głównym celem kampanii jest wzbudzić miłość w dzieciach do czytania od najmłodszych lat. Zachęcać rodziców, opiekunów, najbliższych członków rodziny do czytania wspólnie z dzieckiem. Daje to wiele korzyści. Wzmacnia więzi rodzinne, czas spędzony razem podczas czytania, rozmowy nawiązujące do czytanych treści, wpływają zarówno na rozwój intelektualny jak i społeczny.

Książka „Pierwsze abecadło” zawiera teksty, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych.

Podczas spotkania dzieci wspólnie zastanawiały się, jakie korzyści czerpią ze znajomości liter i umiejętności czytania. Doszły do wniosku, że trzeba czytać, gdyż jest nam to potrzebne w każdej dziedzinie życia.

Na zakończenie p. dyrektor Anna Adamusiak – Stasiak wszystkim pierwszoklasistom wręczyła drobny upominek, a mianowanie „Wyprawki Czytelnicze”. Miejmy nadzieję, że udział w spotkaniu zachęci najmłodszych do obcowania z książką

{gallery}rs_21_22/wielki_czlowiek{/gallery}