Wyniki konkursu o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim.

W tym roku mija setna rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – jednego z najwybitniejszych polskich twórców, poety pokolenia Kolumbów, którego życie przypadło nieszczęśliwie na czas drugiej wojny światowej. Poeta zginął młodo w czasie walk Powstania Warszawskiego, w którym brał udział jako żołnierz Batalionu „Parasol” Armii Krajowej. W uznaniu zasług Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Z tej okazji nasza szkoła ogłosiła Gminny Konkurs Krzysztof Kamil Baczyński – lapbook o życiu i twórczości poety.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wykonanie prac. Tworząc lapbook, uczniowie wykazali się pomysłowością, oryginalnością oraz twórczą aktywnością. Gratulujemy

Oto lista nagrodzonych:

Mateusz Kaczmarek SP 2