Drodzy Rodzice, mobilne planetarium będzie wyświetlać filmy o różnej tematyce przez cały dzień, tak aby nie zaburzać planu nauczania i organizacji pracy szkoły.

Poniżej przestawiamy tematy seansów, z których dzieci dowolnie wybiorą wspólnie z wychowawcą seans zgodny z zainteresowaniem uczniów:

„SEKRET KARTONOWEJ RAKIETY”

Film animowany o podróży po układzie słonecznym. Dzieci zainspirowane książką o kosmosie postanawiają zbudować kartonową rakietę. Dzięki swojej wyobraźni przylatują kolejno na każdą z planet układu słonecznego pokazanych w książce, a widzowie dowiadują się ciekawostek na ich temat. Seans pomaga zrozumieć miejsce Ziemi w naszym układzie słonecznym. (Przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 0-4 szkoły podstawowej) 40min.

„ŻYCIE DRZEW”

Film animowany o zachwycającym życiu przyrody z perspektywy owadów. Seans przypomina nam jak ważne dla życia na Ziemi są rośliny, opowiada o tym jak rosną drzewa, jak pomimo grawitacji transportują wodę do samego czubka korony i jak produkując tlen, umożliwiają innym organizmom życie na Ziemi. Historię prezentuje dwoje zwariowanych bohaterów: biedronka Dolores i świetlik Mike. Niesamowite efekty specjalne pokazują piękno przyrody. (Przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz klas 0-4 szkoły podstawowej) 40min.

„EXPLORE”

Film edukacyjny o historii astronomii, podróży na Marsa, prawie Keplera, astronautyce i podróżach kosmicznych. Duża ilość cennych informacji, które obrazują ludzkie podejście do kosmosu na przestrzeni lat. Niezwykle profesjonalny, wielokrotnie nagradzany pokaz z niezapomnianymi efektami specjalnymi. (Przeznaczony dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż) 35min.

„ŻYCIE NA KSIĘŻYCU”

Film hipotetycznie obrazujący rok 2080. Ludzie w koloniach mieszkają na księżycu. Dziadek, który w przeciwieństwie do swoich wnucząt doświadczył życia na Ziemi, opowiada jej dzieje. Film zawiera informacje o epoce lodowcowej, wulkanach, istnieniu dinozaurów i ich wyginięciu. Animacje realistycznie obrazują zachwycające momenty zarówno w kosmosie jak i na Ziemi. (Przeznaczony dla dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej wzwyż) 35min.

Dodatkowe informacje zostaną przekazane wychowawcom.

DO ZOBACZENIA

{gallery}rs_21_22/mobilne_planetarium{/gallery}