Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki z oddziałami integracyjnymi w Zelowie zaprasza do udziału w: GMINNYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM pod tytułem : „Upcykling czyli śmieci od nowa”

Cele konkursu:

1. Promowanie działań recyklingowych, a w szczególności potrzeby prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów.
  2. Wskazanie na możliwości wykorzystania odpadów podlegających selektywnej zbiórce.
  3. Zachęcanie dzieci i młodzieży do twórczości plastycznej i kreatywnego spędzania wolnego czasu.

4. Ukazanie segregacji śmieci jako tematu atrakcyjnego, kreatywnego i pożytecznego.

1. Kształtowanie postaw proekologicznych poprzez zabawę i uczestnictwo w imprezach integracyjnych.

Organizacja konkursu:

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas I – VIII szkół podstawowych z terenu gminy Zelów
  2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy zgodnie z ideą „upcyklingu”.
  3. Prace nagrodzone przechodzą na własność organizatorów konkursu.