29 marca 2022 r. na hali w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Spale odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce.

Na starcie w poszczególnych dyscyplinach stawiło się około sześciuset zawodników z szkół województwa łódzkiego. Konkurencja zatem była duża. Pomimo tego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie poradzili sobie bardzo dobrze. Zawody rozpoczęły się od konkursu w biegu na 60 m. W tej konkurencji Natasza Jarkowska zajęła VIII miejsce, Nina Wiśniewska także VIII miejsce,  Kuba Światłowski XIII miejsce. Nikodem Dymiński w skoku w dal pokonał odległość 5,27 m. Ten wynik zapewnił mu I miejsce w zawodach, czyli mistrzostwo województwa. Jest to zarazem nowy rekord naszej szkoły. Nikodem Dymiński wywalczył również brązowy medal w biegu na 200 m. W skoku w dal bardzo dobrze zaprezentował się też Kuba Światłowski, który uplasował się na IX pozycji i Martyna Adamczyk IX miejsce. Rewelacyjnie na dystansie 1000 m. pobiegł Błażej Światłowski. Z wynikiem 3:32 wybiegał IV miejsce. Należy tu zaznaczyć, że Błażej jest uczniem klasy czwartej, a rywalizował z zawodnikami klas piątych i szóstych. Oprócz konkurencji indywidualnych nasi uczniowie startowali w biegach drużynowych – sztafetach 4 x 200 m. Dziewczęta młodsze i chłopcy klas IV – VI uplasowali się na VII pozycjach. Natomiast dziewczęta starsze na VI miejscu.

W zawodach brali udział również: Ewa Niewieczerzał, Patrycja Pawełczyk, Jakub Pospiszył, Antoni Ambrozik, Julia Duraj, Wiktoria Jędrzejczyk, Amelia Kosmala oraz Wiktoria Leśniewska.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.