30 i 31 marca 2022 r. na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Zelów a Niepublicznym Stomatologicznym ZOZ „Super-DENT” s. c w Łodzi, naszą Szkołę odwiedził DENTOBUS – mobilny gabinet stomatologiczny.

Każdy uczeń mógł skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty DENTOBUSU pan lekarz stomatolog z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa, przeprowadziła indywidualne badania stomatologiczne.

Rodzice otrzymali informację zwrotną o stanie zdrowia zębów dzieci. Opieka stomatologiczna DENTOBUSU była bezpłatna.

Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty.

{gallery}rs_21_22/dentobus{/gallery}