W piątek, 16 stycznia 2015 r. a do naszej szkoły przybyli uczniowie klas pierwszych, aby uczestniczyć w zajęciach z książką pt. „Wesoły wieczór z Koziołkiem Matołkiem”. Na początku spotkania zadaniem jego uczestników było znalezienie w bibliotece wszystkich książek o Koziołku Matołku. Nie było to jednak łatwe, bo pochowały się one w różnych zakamarkach. Następnie uczestnicy poznali twórców: Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza, a następnie pierwszą część pierwszego polskiego komiksu „120 przygód Koziołka Matołka”.
W dalszej części wieczoru również nie było nudno. Składaliśmy spodenki dla koziołka, kolorowaliśmy postać koziołka. Odwiedziła nas również czarownica, z którą bawiliśmy się w „Raz, dwa, trzy czarownica patrzy”. Starsze koleżanki przeczytały również fragmenty pozostałych trzech części przygód Koziołka Matołka, tym samym zachęcając do samodzielnego ich przeczytania.
Na kolacji pojawiły się przysmaki potrawy z ulubionej przez Koziołka Matołka kapusty, które części pierwszaków bardzo smakowały.
Wszyscy uczestnicy naszego spotkania otrzymali dyplomy „Wielkiego znawcy przygód Koziołka Matołka” przygotowane przez Najwyższą Izbę Poszukiwaczy Ciekawych Książek. Zasłużyli sobie na nie, ponieważ znakomicie rozwiązali przygotowany dla nich test o przygodach naszego bohatera.

{gallery}rs_14_15/koziolekmatolek{/gallery}