Po południu, 23 stycznia 2015 r. uczniowie klas drugich mogli uczestniczyć w zajęciach czytelniczych pt. „O Emilu ze Smalandii słów kilka…”. Ten niepokorny bohatera książek Astrid Lindgren przyczynił się do przeżycia wieczoru pełnego przygód. Dzieci z koła bibliotecznego dołożyły starań, aby nie było nudno. Przed rozpoczęciem zajęć, każdy kto chciał w nich uczestniczyć musiał zdać egzamin: odpowiedzieć na wylosowane przez siebie pytanie dotyczące ojczyzny Emila – Szwecji. Aby sprostać temu zadaniu, trzeba było udać się do biblioteki. Tam były przygotowane różne źródła, z których można było skorzystać.
Po oficjalnym przywitaniu posłuchaliśmy fragmentów książki, poznaliśmy Emila, jego rodzinę oraz przygodę z wazą do rosołu. Po czym każdy mógł ulepić dla Emila nową wazę z masy solnej. Przed kolacją, podaną w formie szwedzkiego stołu, należało pokonać tor przeszkód, aby zdobyć czekoladowy wafelek. Przygotowaliśmy również wystawę książek Astrid Lindgren, które znajdują się w naszej bibliotece oraz prezentację o życiu ich autorki. Kolejnym elementem zajęć było poznanie sąsiadów Polski. Nie obyło się również bez składania papieru – składaliśmy czapkę Emila oraz zakładkę z koniem.
W czasie całego spotkania towarzyszyła nam ulubiona piosenka Emila. Na zakończenie zajęć zaprezentowaliśmy ją rodzicom.
Każdy uczestnik spotkania zobowiązany był rozwiązywać test ze znajomości przygód Emila. Zajęcia zakończyło wręczenie pamiątkowych dyplomów.

{gallery}rs_14_15/emil{/gallery}