Kolejną w roku szkolnym 2021/2022 wycieczkę do Łodzi w dniu 28 kwietnia odbyli uczniowie klas piątych oraz grupka młodzieży z kl. VI i kl. VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie. Teatr „Pinokio” w Łodzi na godz. 11.00 zaprosił nas na spektakl „Dzieci i ryby”. Inscenizacja przygotowana we współpracy z Teatrem Lalek „Arlekin” przenosi widzów w świat osamotnionych i odrzuconych dzieci, których prawa są nagminnie lekceważone. Bardzo ciekawemu przedstawieniu towarzyszyło dwuczęściowe spotkanie edukacyjne, w trakcie którego młodzi widzowie opracowali Kartę Praw, Oczekiwań i Potrzeb. Ważny i niezwykle interesujący spektakl warto polecić widzom w każdym wieku. Następny punkt programu wycieczki stanowiła wizyta w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Egzotyczne drzewa, krzewy i kwiaty wzbudziły nasz zachwyt. Przez kilkadziesiąt minut mieliśmy szansę czuć się jak zdobywcy tropikalnej dżungli. Mogliśmy też dokonać zakupów w kwiaciarni oferującej rzadkie, bardzo atrakcyjne rośliny. Będą one zdobić nasze domy i przywoływać miłe wspomnienia z wycieczki.

{gallery}rs_21_22/wycieczka_5{/gallery}