„BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE – pod takim hasłem w dniach 26 – 28 lutego odbywały się w naszej szkole spotkania profilaktyczno-edukacyjne z Policjantami Komisariatu Policji  w Zelowie.  Głównym tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo,  ze zwróceniem szczególnej  uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii zimowych. Policjanci przypomnieli o zagrożeniach i poinformowali dzieci jak ich unikać oraz o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze.  Omówili  zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali  przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych oraz o innych zagrożeniach, np.: podczas korzystania w wolnym czasie z internetu.

{gallery}rs_14_15/policjant2{/gallery}