Konkurs Kangur wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii, zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.

Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie, który odbył się 17 marca. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci ,,Zaplątanego Kangurka” .

Wyróżnienie w kategorii MALUCH otrzymali Kazimierczak Kacper i Tosik Nikodem z klasy 4a, a w kategorii BENIAMIN Blaźlak Gabriela z klasy 5a

GRATULUJEMY !!!

{gallery}rs_21_22/kangur{/gallery}