Wiedzą o tym uczniowie naszej szkoły, którzy przystąpili do Ogólnopolskiego projektu „Postaw na książki”!

Pierwszy etap realizowała klasa VI a. Uczniowie tworzyli notki bibliograficzne do wybranych książek. Dzięki temu dowiedzieli się, że dziesięciocyfrowy numer ISBN, czyli „International Standard Book Number” służy do identyfikacji wydawcy.

Głównym założeniem projektu jest popularyzowanie czytelnictwa i integrowanie społeczności szkolnej. Podjęte działania mają wdrożyć uczniów do częstych kontaktów z książką i wyrobienia nawyku samodzielnego czytania. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na fakt, że książka nadal jest najlepszym, rzetelnym źródłem wiedzy oraz doskonałą alternatywą dla naszej wyobraźni, dlatego warto czytać!

{gallery}rs_21_22/postaw_ksiazki{/gallery}