Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w Zelowie to nasi sąsiedzi i przyjaciele. 10 września 2022 r. świętowali piękny jubileusz – 30 lat istnienia. Nie mogliśmy nie uczestniczyć w tej uroczystości. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie starała się pomóc organizatorom. Nasi uczniowie i nauczyciele zaangażowali się m.in. w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów origami oraz loterii fantowej. Wystąpili też w programie artystycznym, który uświetnił uroczystość. Brali udział w konkursach i zabawach. Piknik z okazji jubileuszu Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych był ważnym wydarzeniem i przyciągnął wielu mieszkańców naszej gminy. Warto wspomnieć, że z okazji jubileuszu odbył się też konkurs plastyczny o zasięgu gminnym : „Zelów widziany oczami osób niepełnosprawnych”, którego byliśmy współorganizatorem i dla którego pozyskaliśmy sponsora- Społeczną Akademię Nauk w Bełchatowie. Cieszymy się, że mieliśmy swój udział w uroczystości. Życzymy kolejnych dziesięcioleci owocnej, satysfakcjonującej pracy.

Gmina Zelów

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie