Nasze „świetliki” w świetlicy szkolnej, rozpoczęły realizację cyklu zajęć poświęconych doświadczeniom sensorycznym. Takie zajęcia zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych uczniów, dla których kolorowe masy plastyczne, różnorodne mikstury, czy pachnące substancje różnego rodzaju, stanowią ciekawe źródło zabawy i relaksu. To także sposób na pobudzanie wszystkich zmysłów jednocześnie.

Udział w zabawach sensorycznych przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim wpływa na optymalny rozwój całego organizmu, wspiera samodzielność i kreatywność dzieci oraz wzbudza ciekawość poznawczą. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle dziecka.

Już wkrótce kolejne zajęcia z sensoplastyki!

Poniżej krótka fotorelacja dla tęskniących rodziców.

{gallery}rs_22_23/swietlica{/gallery}