29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Obchodzimy go na pamiątkę urodzin Janiny Porazińskiej – autorki wielu znakomitych książek dla dzieci. A to właśnie dzieci są adresatami święta, które ma na celu propagowanie czytelnictwa. Każda okazja jest dobra, aby zachęcić młodych ludzi do kontaktu z książką. Wykorzystaliśmy tę szansę w naszej szkole. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję posłuchać pięknego głośnego czytania. Dla dzieci z klas 0 – III przygotowano utwory Barbary Gawryluk, Ewy Nowak i Janiny Porazińskiej. Uczniowie klas starszych wysłuchali fragmentów: „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego, „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, ale też powieści Agathy Christie, „Magicznego drzewa” Andrzeja Maleszki i współczesnych powieści obyczajowych. Niecodziennemu spotkaniu z książką towarzyszyły wspaniałe emocje. Mamy nadzieję, że wielu słuchaczy zechce samodzielnie kontynuować poznawanie kolejnych przygód bohaterów.

{gallery}rs_22_23/glosne_czytanie{/gallery}