8 grudnia uczniowie klasy 7a i 8a wzięli udział w wycieczce do Bełchatowa. W harmonogramie wyjazdu zaplanowane było kino oraz Muzeum Regionalne.

Najpierw pojechaliśmy do kina Helios na wspaniały film „Świąteczny cud” . To pełna czułości opowieść o chłopcu, który zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym, a w Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Regionalnego. By zwiedzanie nie było nudne , uczniowie wzięli udział w grze „Muzealni detektywi”. Dzięki pracy w zespołach i rozwiązywaniu różnorodnych łamigłówek zapoznali się ze stałą ekspozycją, by poznać historię mieszkańców dworu – siedziby muzeum.

{gallery}rs_22_23/wycieczka78{/gallery}