W ostatnim czasie odbyły się dwa ogólnopolskie konkursy origami.
Rozstrzygnięcie pierwszego z nich – III Ogólnopolski Konkurs Origami „Kolorowy świat kusudam”, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 19 w Łodzi przez Łódzki Oddział Polskiego Centrum Origami, miało miejsce 7 marca 2015 r. Miło nam poinformować, że Natalia Rosiak zajęła II miejsce, a Marcelina Bolonek i Paulina Piorun – ex aequo III miejsce. Uczennice z naszej szkoły stanowiły połowę nagrodzonych w tym konkursie w kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VI.
Druga miła wiadomość nadeszła z Wrocławia. Do finału VI Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczne Origami „Żuraw” zorganizowanego przez Wydział Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, zakwalifikowały się wszystkie dziewczyny, które przygotowały prace na ten konkurs. Szczególnie cieszy fakt, że Marcelina Bolonek, Justyna Maciejewska, Paulina Piorun, Natalia Rosiak i Natalia Rybak za swoje prace otrzymały maksymalne liczby punktów. Jednak w tym konkursie to jeszcze nie koniec. Prosimy o trzymanie za nas kciuków w finale, który odbędzie się w sobotę, 11 kwietnia we Wrocławiu.

{gallery}rs_14_15/konkursy_origami{/gallery}