7 lutego 2023 r. obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Chcesz o tym porozmawiać?” Dzień ten ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obecnie dzieci od najmłodszych lat wychowywane są w środowisku online. Internet umożliwia każdemu zdobywanie wiedzy i dostęp do nieograniczonych zasobów informacji, pomaga rozwijać wyobraźnię, pasję i znaleźć odpowiedzi na nawet najtrudniejsze pytania. Jednak to, co jest olbrzymią szansą, może stać się zagrożeniem. Dlatego, tak ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w sieci i wspierać cyfrową podróż dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Rozmawiajmy, ostrzegajmy i propagujmy ważne zasady już od pierwszych kroków naszych pociech w cyfrowym świecie.

{gallery}rs_22_23/internet{/gallery}