Klocki konstrukcyjne Korbo to zestawy elementów, wśród których znajdują się koła zębate umożliwiające wprawienie stworzonej zabawki w ruch. Bierzesz Korbo, kręcisz korbą i… działa albo nie. Jeśli nie – wracasz po nitce do kłębka, czyli szukasz przyczyny i naprawiasz swoją konstrukcję.

Dzięki nim dzieci nie rozwijają nie tylko logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową, ale także mogą z ich pomocą kształtować przeróżne kompetencje. Ich atrakcyjność, kolorystyczna, różnorodność kształtów, złączek i możliwości wyzwala w uczniach motywację do nauki przez zabawę. Przygodę klockami zaczęliśmy od zapoznania się z kształtami i elementami zestawu. Uczniowie swobodnie konstruowali własne budowle, usprawniając przy tym zaburzone funkcje. Podczas ostatnich zajęć przeszliśmy już do zakodowanych wartości liczb układania sum, a przed nami zajęcia z sudoku i ciągami liczbowymi. Kreatywność, to słowo klucz, które powoduje, że zajęcia stają się nie tylko atrakcyjne dla ucznia, angażujące, ale przede wszystkim efektywne.

{gallery}rs_22_23/klocki_korbo{/gallery}