Co oznacza słowo hejt? Skąd się wywodzi? Do czego lub kogo się odnosi? Na te pytania starali się odpowiedzieć prowadzący warsztaty edukacyjne zatytułowane:” Nie hejtuję, reaguję, motywuję.”

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor – Anna Adamusiak-Stasiak. Na wstępie powitała przybyłych gości. Byli to: Burmistrz Zelowa Pan Tomasz Jachymek, psycholog Pan Dariusz Nowak, pedagog Pani Justyna Maciejewska, Zastępca Komendanta Policji w Zelowie Pani Aneta Kubat, starszy dzielnicowy Pan Jarosław Woźniak a także dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie. Następnie uświadomiła Pani Dyrektor zebranym cel zorganizowania wydarzenia.

Jako pierwszy wystąpił p. Dariusz Nowak, który opisał zjawisko hejtu w odniesieniu do odbiorcy, czyli uczniów starszych klas szkół podstawowych. Następnie odbyły się krótkie warsztaty, które poprowadziła p. Justyna Maciejewska – wieloletnia nauczycielka i terapeutka.

Dzięki przeprowadzonym działaniom uświadomiono wszystkim zebranym, jak wielkie spustoszenie w psychice młodego człowieka sieje zjawisko hejtu. Bywa on często reakcją na nudę, sposobem na zdobycie pozycji w sieci, pokazaniem znajomym swojej siły, odreagowaniem swoich niepowodzeń, przejawem zazdrości. Zazwyczaj jest nieprzemyślany, podejmowany pod wpływem różnych emocji. A konsekwencje takich działań mogą być fatalne w skutkach. Dlatego warto stosować zasadę promującą dzisiejsze wydarzenie: „Nie hejtuję, reaguję, motywuję.”

Na zakończenie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach, a także tym, którzy przyczynili się do ich organizacji.

Gmina Zelów

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie