Święto Patrona to szczególne wydarzenie w życiu społeczności „Dwójki”. W piątek 24 marca poraz kolejny oddaliśmy hołd patronowi naszej szkoły – Tadeuszowi Kościuszce.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnów: państwowego i szkolnego. Później głos zabrała pani dyrektor Anna Adamusiak – Stasiak. Przywitała zaproszonych gości, którzy uświetnili ten dzień swoją obecnością.

Po oficjalnym wstępie nastąpiła część artystyczna. Po raz kolejny przybliżyliśmy młodemu pokoleniu najważniejsze fakty z życia Tadeusza Kościuszki – niezłomnego bojownika o niepodległość Polski. Jest bohaterem narodowym dwóch państw: Polski i Stanów Zjednoczonych, a jego nazwiskiem uhonorowano kilka ważnych obiektów na świecie.

Już od kilkudziesięciu lat Kościuszko jest obecny w życiu naszej szkoły. Towarzyszy kolejnym pokoleniom uczniów jako wzór godny naśladowania, wybitny patriota, a jednocześnie zwykły człowiek, który miewał w życiu także trudne chwile, lecz za największe zwycięstwo uważał pokonywanie własnych słabości.

Wydarzenie to nie byłoby tak uroczyste, gdyby nie śpiew chóru oraz solistów, których piosenki wywoływały całą gamę uczuć: zadumę, radość, przywołały wspomnienia.

Na zakończenie udekorowano medalami uczniów, którzy uzyskali tytuł Mistrza w poszczególnych dziedzinach wiedzy.

Wieloletnią tradycją święta jest złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Każdego roku udaje się tam delegacja Uczniowskiego Samorządu wraz z nauczycielami.

{gallery}rs_22_23/patron{/gallery}