W sobotę, 22 kwietnia w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami „Żuraw”, do którego zakwalifikowało się 11 uczniów naszej szkoły. Droga do niego rozpoczęła się prawie trzy miesiące temu. Najpierw każdy z uczestników przygotował jedną lub dwie składanki bez użycia kleju – bryłę i mozaikę. Wszystkie przesłane do Wrocławia prace otrzymały w eliminacjach po 10 pkt., czyli maksymalną liczbę. Później zaczęliśmy przygotowywać się do finału, w każdej wolnej chwili rozwiązując niestandardowe i niełatwe zadania matematyczne oraz składając różne modele ze schematów.

Nasza droga na finał konkursu rozpoczęła na dworcu kolejowym w Łasku, dokąd zostaliśmy przywiezieni przez najbliższych. Po prawie trzech godzinach jazdy pociągiem IC i krótkiej wędrówce po mieście dotarliśmy do instytutu. Tam organizatorzy przygotowali zadania, na rozwiązanie których przeznaczone było 90 minut.

W czasie przerwy mogliśmy oglądać prace uczestników finału, które organizatorzy wyeksponowali w szklanych gablotach. Każdy z oglądających wystawę mógł uczestniczyć w głosowaniu publiczności na najładniejszą pracę. Następnie organizatorzy przygotowali wykład o sztuce origami. Po zakończeniu prezentacji nastąpiło ogłoszenie wyników. W kategorii Młodzicy (klasy 3-5) przyznano cztery tytuły Laureatów, które otrzymały uczennice z naszej szkoły, kolejno: miejsce 1. – Kornelia Gębarowska z kl. 4b, miejsce 2. – Kinga Bednarek z kl. 5a, miejsce 3. – Aleksandra Kopala z kl. 5a oraz miejsce 4. – Oliwia Kieruzel z kl. 4a. W kategorii Juniorzy (klasy 6-8) Aleksandra Kowalska z kl. 8c zajęła 6. miejsce. Wszystkim uczestnikom finału BARDZO GRATULUJEMY

{gallery}rs_22_23/origami_wroclaw{/gallery}