27 kwietnia 2024 r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Woj. Łódzkiego w Biegach Przełajowych. Szkołę Podstawową nr 2 w Zelowie reprezentowało dwunastu zawodników, którzy startowali w poszczególnych rocznikach w biegach na 600 m., 800 m. oraz 1000 m. Byli to: Julia Buczyńska, Wiktoria Pospiszył, Maja Uzarczyk, Karol Kaczmarek, Alan Kosmala, Miłosz Wojajczyk, Błażej Światłowski, Nina Wiśniewska, Patrycja Pawełczyk, Natasza Jarkowska, Amelia Kosmala, Roksana Grochowska. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się znakomicie. Każdy zawodnik pokonał przypisany mu dystans na miarę swoich możliwości. Błażej Światłowski w biegu na 1000 m. wywalczył II miejsce zdobywając Wicemistrzostwo Województwa. Miłosz Wojajczyk w biegu na 800 m. również uplasował się na II pozycji, także zdobywając Wicemistrzostwo Województwa. Na tym samym dystansie Alan Kosmala wybiegał VI lokatę, Karol Kaczmarek XX miejsce. W biegu na 600 m, Julia Buczyńska zajęła VII miejsce, Wiktoria Pospiszył VIII miejsce, Maja Uzarczyk XX miejsce. Dziewczęta z klas szóstych miały do pokonanie dystans 800 m. Nina Wiśniewska zajęła XV miejsce, Patrycja Pawełczyk XXIX. Uczennice klas ósmych pokonywały trasę mierzącą 1000 m. Amelia Kosmala wywalczył VII lokatę, Natasza Jarkowsk XV, Roksana Grochowska XXIII. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.