Tegoroczne obchody Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie były niezwykłe. Występujący uczniowie przenieśli zgromadzonych gości w świat fantastyki, łącząc go w swoim przedstawieniu z kulturą i przede wszystkim z historią, a konkretnie czasami Tadeusza Kościuszki.
Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoim przybyciem, byli: Burmistrz Zelowa pani Urszula Świerczyńska, Z-ca Burmistrza Zelowa pani Agnieszka Mysłowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zelowie, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Strategii i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego pani Agnieszka First, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia pani Marzena Socha, Radny, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych pan Dariusz Karczmarek, Radny, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa pan Michał Stańka, Pastor Parafii Ewangelicko-Reformowanej pan Tomasz Pieczko, Dyrektorzy, przedstawiciele szkół i przedszkoli z terenu Gminy Zelów, Dyrektor Domu Kultury w Zelowie pani Małgorzata Dębkowska, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zelowie pani Barbara Berlińska, Komendant Komisariatu Policji w Zelowie pan Krzysztof Mikułowski, pan Eugeniusz Biskupski, Z-ca Przewodniczącej Rady Rodziców pani Renata Hofman, szanowni przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.
Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego zaśpiewaniem hymnów: państwowego i szkolnego oraz powitaniem licznie przybyłych gości.
W części artystycznej zgromadzeni mieli okazję przenieść się do muzeum, w którym bohaterowie wielkich dzieł sztuki ożywali, a historia stawała się bliższa. Miłym akcentem był również taniec szkolnego zespołu „Nuteczki”. Goście wysłuchali wielu pięknych, porywających serca utworów muzycznych w wykonaniu szkolnego chóru i zespołu wokalnego.
Święto Patrona stało się również okazją do uhonorowania medalami uczniów, którzy zdobyli tytuły Mistrzów w różnych dziedzinach wiedzy i umiejętności.
Mistrz matematyki – Wiktoria Wilczek IIIa
Mistrz języka angielskiego – Wiktoria Wilczek IIIa
Mistrz plastyki – Anna Chęcińska IIa
Mistrz ortografii – Krzysztof Rogut –IIIa
Mistrz śpiewu – Anna Rogut, Maciej Maciaszczyk
Klasy IV-VI
Mistrz matematyki – Paulina Piorun VIb, Adam Badziak VIb
Mistrz przyrody – Bartłomiej Płóciennik VIb
Mistrz języka angielskiego – Magdalena Ożarek V
Mistrz plastyki – Paulina Piorun VIb
Mistrz origami – Paulina Piorun VIb
Mistrz śpiewu – Justyna Maciejewska VIb, Kalina Maciaszczyk VIb
Mistrz sportu – Martyna Karbowniczak V, Jakub Wrzesiak VIb
Zgodnie z wieloletnią tradycją święta delegacja Samorządu Uczniowskiego wraz z nauczycielami złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, oddając cześć patronowi szkoły.

{gallery}rs_14_15/patron{/gallery}