W naszej szkole po zajęciach lekcyjnych, odbyło się spotkanie zorganizowane dla uczniów klas 0-2, którego przesłanie brzmiało „Podróżuje i czytam”.

W trakcie spotkania uczniowie brali udział w warsztatach, na których poznali ciekawe kraje – z czego one zasłynęły i co warto o nich wiedzieć. W ramach warsztatów najmłodsi „zwiedzili” Francję, Danię, Chiny, Brazylię, Włochy i Kenię. Wykonali ciekawe prace z origami, pokonali tor przeszkód, nauczyli się zwrotów grzecznościowych w języku francuskim, poznali włoskie potrawy. Poznali także historię stworzenia klocków lego, budowali z nich wieże. Dowiedzieli się również skąd pochodzi znana na całym świecie porcelana i który kraj słynie z miłości do piłki nożnej. Każdy z uczestników czytelniczego spotkania zabrał ze sobą książeczkę ze swoimi pracami oraz pamiątkowy dyplom. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie i zachęcamy do czytania książek.

{gallery}rs_22_23/podrozuje{/gallery}