W środę 20 maja naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP w Zelowie. Strażacy podzielili się swoimi doświadczeniami z akcji ratowniczych, w których brali udział. Zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego. Goście omówili przeznaczenie poszczególnych elementów wyposażenia samochodu. Przypomnieli zasady postępowania i alarmowania w przypadku pożaru lub wypadku. Szczególną uwagę zwrócili na to, jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi odbierającemu telefon alarmowy. Zaprezentowali sprzęt ratowniczy i opowiedzieli  jak postępują z osobą poszkodowaną do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Na zakończenie niektórzy mogli poczuć siłę wody płynącej przez wąż strażacki. Na koniec  spotkania uczniowie podziękowali gościom za ich przybycie i złożyli im życzenia o okazji niedawno obchodzonego Dnia Strażaka.

{gallery}rs_14_15/strazacy{/gallery}