Praktyki nigdy za wiele! Im jej więcej, tym większe szanse udzielenia pomocy osobie, która jej potrzebuje. W naszej szkole traktujemy to bardzo poważnie i dlatego w dniu dzisiejszym uczniowie klasy ósmej ćwiczyli postępowanie w przypadku konieczności zastosowania RKO. Zajęcia z ratownikiem medycznym utrwaliły wiadomości poznane w trakcie lekcji edukacji dla bezpieczeństwa.

RKO czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa to działania podejmowane u osób, które doznały nagłego zatrzymania krążenia. Należy pamiętać, że mamy obowiązek udzielania pierwszej pomocy,

jeśli ofiara wypadku znajduje się w położeniu zagrażającym bezpośrednio jej życiu i kiedy jednocześnie nie narażamy siebie. Ratownicy często podkreślają, że nawet nieporadna pomoc jest

lepsza niż żadna, nasi ósmoklasiści wiedzą już jak powinno się to wykonać profesjonalnie krok po kroku.

Sztab Ratownictwa

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie