„Razem łatwiej, razem raźniej” – pod takim hasłem obchodziliśmy dziś XV Szkolny Dzień Integracji. W „Dwójce”, która jest szkołą integracyjną, wszelkie inicjatywy sprzyjające łączeniu, zharmonizowaniu elementów zbiorowości społecznej nabierają szczególnej wartości. Każdego dnia staramy się żyć tak, aby wszyscy czuli się u nas dobrze, a ich poczucie własnej wartości było stabilne. Dziś z uczniami wszystkich klas naszej szkoły świętowali goście – dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1w Zelowie oraz dyrektorki przedszkoli: P. Monika Jersak, p. Monika Laskowska i p. Kamila Pawłowska. Najmłodsi uczestniczyli w zabawach muzycznych i plastycznych oraz w seansie filmowym. Mogli też oddać się w ręce artystek, które na buziach malowały motylki, kwiaty, kotki, serduszka… Starsi uczniowie mieli okazję rozwiązywać krzyżówki i rebusy, zatańczyć taniec integracyjny, wykazać się umiejętnościami muzycznymi i plastycznymi. Tradycją stało się też wręczanie w tym dniu „Orderu Przyjaciela Integracji”. Otrzymanie go jest wielkim wyróżnieniem i zaszczytem dla osoby nagrodzonej.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie Przedszkole Edukacyjne im. Jana Amosa Komeńskiego w Zelowie Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Marii Konopnickiej w Zelowie Przedszkole Samorządowe nr 4 im. Jana Brzechwy w Zelowie Gmina Zelów

Foto: Studio Filmowe Klatka Tomasz Kurzydlak

{gallery}rs_23_24/dzien_integracji{/gallery}