21 maja odbył się w naszej szkole VIII Szkolny Dzień Integracji, w tym roku towarzyszyło nam hasło „Razem na naszej planecie Ziemi” Uroczystość swoją obecnością zaszczycili niecodzienni goście: Zastępca Burmistrza Zelowa p. Agnieszka Mysłowska, Dyrektor PCPR – p. Elżbieta Zbonikowska – Goździewicz, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych p. Dariusz Kaczmarek, Kierownik Referatu Oświaty Sportu i Zdrowia – p. Marzanna Socha, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zelowie p. Monika Laskowska, członek Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i przyjaciel szkoły – p. Anna Nowak, nauczyciele wspierający w klasach integracyjnych wraz z uczniami z Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bełchatowie, Gimnazjum z oddziałami integracyjnymi w Łobudzicach, Przedszkola Samorządowego nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zelowie oraz rodzice uczniów.Tradycyjnie w trakcie krótkiej części oficjalnej dzieci uhonorowały tytułem „Kawaler Orderu Przyjaciel Integracji” osoby wspierające działania integracyjne. Do grona wyróżnionych dołączyli:
•    Starosta Powiatu Bełchatowskiego – p. Waldemar Wyczachowski
•    Dyrektor SZSO nr 2 w Bełchatowie – p.  Ewa Mękarska
•    Zastępca dyrektora w SP2 w Zelowie  – p. Agata Twardowska
•    Nauczyciel Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie – p. Czyżyk Lucyna
Po części oficjalnej rozpoczęła się wspaniała nauka i zabawa. W tym roku wyruszyliśmy w podróż dookoła świata. Poznaliśmy życie ludzi, kulturę, sztukę, kulinaria na różnych kontynentach, w tym także życie i działalność ludzi niepełnosprawnych. Podsumowaniem udanej imprezy była prezentacja prac wykonanych przez dzieci oraz ognisko z kiełbaskami.Tegoroczny Dzień Integracji został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Bełchatowskiego.
Ponadto wspierały nas Zakłady Mięsne „Gaik”, sklep Mięsno- Wędliniarski „Kępa”, sklep Sedal, pan J. Stępnik oraz Rada Rodziców.
Dziękujemy wszystkim za pomoc, obecność i serdecznie zapraszamy za rok w „Dwójce”.

{gallery}rs_14_15/dzien_integracji{/gallery}