11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. To data upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Po123 latach niewoli Polska wróciła na mapę świata. W tym roku mija 105 lat, odkąd Polacy mogą cieszyć się wolnym krajem. W naszej szkole święto to czcimy piosenką. Tradycją stał się organizowany w tym dniu Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W tym roku obchodzimy mały jubileusz konkursu, ponieważ spotykamy się już po raz 25. Z tej okazji na uroczystości pojawił się wyjątkowy gość – absolwentka naszej szkoły, która niejednokrotnie wygrywała ten konkurs – Pani Agnieszka Młynarczyk. Oczywiście nie mogło zabraknąć piosenki w wykonaniu naszej absolwentki.

Na początku apelu zgromadzeni wysłuchali krótkiej historii o wydarzeniach, które miały miejsce ponad sto lat temu. Później przyszedł czas na rozpoczęcie konkursu. Wzięło w nim udział osiemnaścioro uczniów z klas I-VIII. Pieśni i piosenki tworzone w duchu polskości towarzyszyły walczącym w boju, umilały im czas wytchnienia. Bywało, że ich wykonywanie narażało na represje, groziło aresztowaniem a nawet karą śmierci. Dziś możemy odważnie i bez lęku śpiewać pieśni patriotyczne przy różnych okazjach, przetrwały bowiem do naszych czasów przekazywane z pokolenia na pokolenie. A rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to doskonała okazja, aby je przypomnieć.

Uroczystość zakończyła się dokładnie o godzinie 11.11, kiedy to cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy. Tym samym nasza placówka włączyła się do ministerialnej akcji „Szkoła do hymnu”.

Oto lista laureatów:

Klasy I – III