Grudzień to miesiąc pełen ważnych wydarzeń i wyjątkowych świąt.

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie i mikołajkowe odwiedziny, swoje święto obchodzą górnicy.

Z okazji obchodzonej 4 grudnia „Barbórki”, chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną a zarazem niebezpieczną pracę górnika zaprosiliśmy do szkoły pana Rafała Kubika, który przez wiele lat pracuje jako górnik w kopalni.

Pan Rafał przybył do szkoły w pełnym górniczym umundurowaniu, dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnia prace w kopalni.

Nasz gość przybliżył dzieciom wizerunek patronki górników św. Barbary opowiedział wiele ciekawostek i interesujących wiadomości na temat górnictwa i pracy w kopalni.

Dziękujemy serdecznie panu Rafałowi za wizytę w naszej szkole, a Wszystkim Górnikom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich świętą!

{gallery}rs_23_24/gornik{/gallery}