W dniu 29 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły wystartowali w wojewódzkich zawodach zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się Kleszczowie. Był to zarazem drugi cykl zawodów ligi lekkoatletycznej szkół podstawowych. Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, biegi na 60, 200, 600 i 1000 metrów oraz sztafeta szwedzka.
Największymi sukcesami mogą pochwalić się Martyna Karbowniczak w biegu na 200 metrów i Jakub Wrzesiak w biegu na 1000 metrów, którzy zdobyli złote medale i jednocześnie poprawili rekordy szkoły!!! Drugie miejsce wywalczyła Marta Werner w biegu na 600 metrów. Srebro również zdobyła nasza sztafeta szwedzka dziewcząt w składzie: Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek i Marta Werner.
Miejsca naszych uczniów w pierwszej dziesiątce:
Jakub Wrzesiak – 1 miejsce w biegu na 1000 metrów;
Martyna Karbowniczak – 1 miejsce w biegu na 200 metrów;
Marta Werner – 2 miejsce w biegu na 600 metrów;
Justyna Pelian – 4 miejsce w skoku w dal;
Adam Badziak – 4 miejsce w rzucie piłeczką palantową;
Aniela Stolarek – 5 miejsce w skoku w dal;
Weronika Wojtala – 5 miejsce w rzucie piłeczką palantową;
Szymon Goździewicz – 6 miejsce w biegu na 1000 metrów;
Dominik Dobroszek – 7 miejsce w biegu na 200 metrów;
Dawid Grzebielucha – 9 miejsce w skoku w dal;
Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek i Marta Werner – 2 miejsce w sztafecie szwedzkiej;
W zawodach startowali:
Justyna Pelian, Martyna Karbowniczak, Aniela Stolarek, Kalina Maciaszczyk, Marta Werner, Weronika Kazimierczak, Zuzanna Adamczyk, Oliwia Pietryszka, Zuzanna Martyniak, Weronika Wojtala, Jakub Wrzesiak, Tobiasz Matysiak, Alan Aleksandrowicz, Dominik Dobroszek, Szymon Goździewicz, Wiktor Maciejewski, Adam Badziak, Dawid Walczak, Dawid Grzebielucha i Kamil Zamolski.
Opiekunem sportowców był Jacek Pawełoszek
Gratulujemy !!!