Dzień 30 października 2015 r. na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów. Tego bowiem dnia zostali oni pasowani na uczniów naszej szkoły.
Pierwszoklasiści odświętnie ubrani prezentowali swoje recytatorskie zdolności, które spotkały się z wielkim aplauzem widowni. Po wspaniałych występach, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i  każdy z nich pasowany był przez panie Dyrektor na ucznia naszej szkoły.
Na uroczystości obecni byli również zaproszeni goście: Burmistrz Zelowa pani Urszula Świerczyńska, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Łodzi pan Andrzej Czapla, Radny Rady Miejskiej, Prezes SPON pan Dariusz Kaczmarek, Dyrektorzy Przedszkoli – pani Monika Laskowska i pani Marzanna Tokarczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Sylwia Kaczmarek oraz rodzice naszych uczniów, którzy obdarowali „bohaterów” dnia upominkami w postaci książek i słodyczy. Nie był to jedyny prezent dla nich, bowiem Rada Rodziców ufundowała dla każdego pierwszoklasisty upominek w postaci dyplomów, kolorowych teczek, ołówków i gumek. Na zakończenie całej imprezy o swoje pociechy zadbali rodzice obdarowując ich przygotowanymi przez siebie upominkami.
Dzień pełen wrażeń w ten oto sposób dobiegł końca.

{gallery}rs_15_16/slubowanie1{/gallery}