Wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia, na ten magiczny czas czekamy cały rok. W tym okresie poświęcamy więcej czasu dla bliskich i znajomych. Właśnie dlatego 20 grudnia 2016 roku zaprosiliśmy przyjaciół szkoły na wyjątkowy wieczór -wieczór wigilijny.
    Na gości na dolnym korytarzu czekały bożonarodzeniowe cudeńka, które za symboliczną kwotę można było zakupić. Oko cieszyły też szopki wykonane w ramach konkursu. Pani Joanna Grzanka, wykorzystując okazję, zachęciła do kupowania kalendarza szkolnego z pracami naszych uczniów.
Okolicznościową akademię rozpoczęła pani dyrektor Anna Bodnar, która serdecznie powitała przybyłych gości: panią Agnieszkę Mysłowską zastępcę Burmistrza Zelowa, Radnego Rady Miejskiej w Zelowie pana Dariusza Kaczmarka, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa pana Michała Sańkę, Pastora Parafii Ewangelicko – Reformowanej Tomasza Pieczko, przedstawicieli Rady Rodziców, rodziców uczniów, mieszkańców Zelowa.
Następie wszyscy mogliśmy podziwiać wyjątkowych muzyków- dzwonkarzy – Zelowskie Dzwonki.
   W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów i rytuałów świątecznych, które nadają świętom wyjątkowego kolorytu, zatem w drugiej części wieczoru uczniowie przygotowani przez panią Annę Kimmer, Grażynę Mik i Małgorzatę Pelian pomogli stworzyć klimat, jaki jest obecny w naszych domach: stół nakryty białym obrusem, a pod nim sianko, łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń pomyślności, a nade wszystko scenografia, której autorkami były pani Aleksandra Szewczyk- Rogut i pani Jolanta Zalisz. Nieodłączną częścią wieczoru wigilijnego jest wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Jednak wszystkim najmłodszym widzom przypadł do gustu, zapomniany zwyczaj odwiedzania domów przez kolędników.
Ten wieczór miał swój finał 22 grudnia, kiedy to wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie biesiadowali w klasach przy bogato i pięknie przygotowanych stołach. Życzeniom nie było końca.

{gallery}rs_16_17/jaselka{/gallery}