Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie wzięli udział, jak co roku w gminnym konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Wykonane prace zostały ocenione w etapie szkolnym 20 grudnia 2016r.w kategoriach kl. I – III brało udział 17 uczestników i 8 z kl. IV –VI. Prace były wykonane różną techniką z dowolnych materiałów np. drewno, papier, masa solna, modelina, gips, makaron, zapałki, dynia czy piernik.
Organizatorem konkursu jest ZSO w Zelowie. Konkurs przebiega pod patronatem Urzędu Miejskiego w Zelowie i ks. proboszcza parafii rzymsko – katolickiej J. Ambroszczyka. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja szopki jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.
W etapie szkolnym komisja konkursowa wybrała dziewięć szopek, które przeszły do gminnego etapu. Prace naszych uczniów można było zobaczyć na wystawie w holu szkoły w dniach 20– 21 grudnia 2016r.
Obecnie szopki zostały wystawione od 25 grudnia w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zelowie, gdzie można podziwiać najpiękniejsze prace z całej gminy.
W dniu 8 stycznia 2017r. nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na „Najpiękniejszą Szopkę” i wręczenie nagród na etapie gminnym.
Oto wyniki uczniów SP nr 2: na etapie szkolnym:
Kategoria I – klasy I – III:
1.    Klasa II „c” – Maja Plucińska I miejsce
2.    Klasa I „a” – Vanessa Kacperczyk I miejsce
3.    Klasa II „a” – Emil Sujecki II miejsce
4.    Klasa I „a” – Kamil Kocik II miejsce
5.    Klasa I „a” – Kacper Krzymiński III miejsce
6.    Klasa II „a” – Igor Chodorowicz III miejsce
Kategoria II – klasy IV – VI:
1.    Klasa VI „b” – Agnieszka Jarecka I miejsce
2.    Klasa V „a” – Natalia Głowacka II miejsce
3.    Klasa IV „b”– Bartosz Dreczko III miejsce

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.