Od września do końca grudnia realizowaliśmy zadania ogólnopolskiego programu BEZPIECZNA+, którego głównym celem była poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole  i poza nią.
Działania realizowane w naszej szkole dotyczyły bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni i były skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli. Założeniem było przybliżenie uczestnikom niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na użytkownika w Sieci, poznanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, zdobycie wiedzy o instytucjach udzielających pomocy w przypadkach, gdy dziecko jest świadkiem lub ofiarą cyberprzemocy. Podejmowane działania miały na celu również uwrażliwienie użytkowników na zagrożenia psychiczne i fizyczne, jakie niesie za sobą korzystanie z niebezpiecznych programów, stron internetowych i gier, a także zbyt długie przebywanie przed komputerem.
Dzięki dofinansowaniu udało się zorganizować 2 szkolenia dla nauczycieli i 2 warsztaty dla rodziców na temat form cyberprzemocy. Uczniowie klas I – VI uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez psychologa terapeutę – w każdej klasie odbyły się trzy godziny zajęć na temat szeroko rozumianej cyberprzemocy. Tematyka ta była również realizowana na zajęciach komputerowych i zajęciach z wychowawcą. Udało się również zorganizować 3 spektakle teatralne oraz Festiwal Nauki. Chętni uczniowie stworzyli też gazetki ścienne, a autorzy najciekawszych z nich zostali nagrodzeni. Realizacja programu wpłynęła na zwiększenie świadomości na temat zagrożeń i bezpiecznego korzystania z Internetu. Realizowane zadania były okazją do budowania pozytywnych  relacji społecznych, rozwijania kompetencji uczniów oraz wspierania  prawidłowego rozwoju osobowości, integrowania środowiska  szkoły, w tym uczniów niepełnosprawnych, rozwijania kompetencji wychowawczych nauczycieli i rodziców.

{gallery}rs_16_17/bezpieczna{/gallery}