Do tradycji w naszej szkole weszło przeprowadzanie na początku października apelu z okazji Światowego Dnia Muzyki.
W tym roku omawianym kompozytorem był twórca Norweski – Edward Grieg.
Apel został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0 – II, III – IV oraz V – VII.
Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z życiorysem E. Griega, wysłuchały fragmentów jego najbardziej znanych kompozycji oraz zatańczyły kilka układów tanecznych.  Dowiedziały się wielu ciekawostek o Norwegii.
Dzieci najmłodsze, wsłuchując się w utwór „Poranek” z suity „Peer Gynt” wykonały techniką origami, pracę „Wschód słońca”.
Uczniowie klas III – IV rozwiązali krzyżówki, z których mogli się dowiedzieć, że E. Grieg był nazywany Chopinem północy, zaś uczniowie klas V – VII wysłuchali fragmentów najbardziej znanych utworów skomponowanych przez przedstawicieli rosyjskiej, czeskiej, hiszpańskiej i norweskiej  szkoły narodowej.

{gallery}rs_17_18/dzien_muzyki{/gallery}